Zyrtare: Shtyhen dy ndeshje në La Liga

Pas sfidave Sevilla – Barcelona dhe Villareal – Alavas, këtë fundjavë nuk do të zhvillohen as sfidat Real Madrid Bilbao e Granada – Atletico Madrid.
Këto ndeshje u vendos të shtyhen nga Këshilli Kombëtar i Sporteve për shkak se lojtarët që kanë luajtur me kombëtaret e tyre në Amerikën e Jugut do të mbërrijnë me vonesë.
Kështu, për të shikuar Real Madridin duhet të presim të martën kur do të zbret në fushë kundër Shakhtarit.
Ndëra Atletico Madridi do pret në ”Wanda Metropolitano” Liverpulin për një ndeshje që pritet të jetë fantastike.
\RTV-Okarina\