Vuçiq: Kurti mos t’ia mësyjë Brukselit nëse synon njohjen reciproke

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se vendin e tij që Kosovën e pret një dialog i vështirë me Kosovën.

Gjatë një ceremonie të hapjes së një fabrike gjermane në Serbi, ai ka folur edhe për dialogun që do të rinisë më 15 qershor në Bruksel, mes tij dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Presidenti serb i ka dhënë mesazh Albin Kurtit që mos t’ia mësyjë Brukselit nëse mendon të imponojë temat për të cilat flet.

Ai ka aluduar për njohjen reciproke mes dy vendeve, njofton agjencia Tanjug.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *