Sot mbahet seanca e radhës ndaj ish krerëve të UÇK-së

 

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi dhe Rexhep Selimi do të paraqiten në seancën e radhës në gjykatë nga ora 14:30.

 

 

Që të katërt akuzohen nga Gjykata Speciale për krime lufte.

 

\RTV-Okarina\