Rrëshqet toka në qytetin gjerman, vdesin disa njerëz

 

Disa njerëz kanë vdekur pasi ka rrëshqitur një copë e tokës në qytetin Erftstadt, në jug-perëndim të Këlnit, thonë zyrtarët lokalë, raporton BBC.

“Shtëpitë u përfshinë kryesisht nga uji dhe disa u shembën”, thuhet në një cicërimë nga Këlni në Twitter.

 

 

Autoritetet lokale thanë se po merrnin thirrje emergjente nga njerëzit e bllokuar nga ujërat e përmbytjes, por ekipet e shpëtimit në shumë raste nuk kishin mundësi të ndërhynin.

 

\RTV-Okarina\

Leave a Reply

Your email address will not be published.