Pierre-Emerick Aubameyang pensionohet nga kombëtarja e Gabonit

Pierre-Emerick Aubameyang i ka dhënë fund karrierës së tij ndërkombëtare me Gabonin dhe është pensionuar!

Aubameyang si ri kishte mundesin të zgjidhte kombetaren e Francës, por vendosi te luante per vendin e tij.

32-vjeçari debutoi me kombëtaren afrikane më 28 mars 2009 duke luajtur në 72 ndeshje dhe duke shënuar 30 gola.