As në vendin më të rrezikshëm nga COVID-19 në QKUK, s’ka distancë

Edhe pas shumë muajve të ballafaqimit me virusin COVID-19, qytetarët në Kosovë vazhdojnë të mos respektojnë…

Edhe LDK gjobitet me 2 mijë euro për mosrespektim të masave

Pas Partisë Demokratike të Kosovës, Lëvizjes Vetëvendosje, edhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka shpëtuar…

Pezullohet lundrimi i trageteve Durrës-Bari shkak moti i keq në Adriatik

Moti i keq në dyja anët e Adriatikut ka pezulluar lundrimin e trageteve natën e kaluar…

Lëndohen tre fëmijë pasi shpërthejnë fishekzjarrët në një kontejner

Tre fëmijë janë lënduar dje në Fushë-Kosovë pasi shpërthimit të fishekzjarrëve në një kontejner mbeturinash Dy…

Lansohet Programin i Bashkimit Evropian për Sektorin e Drejtësisë në Kosovë

Tomas Sznuyogm,Shefi i Bashkimit Evropian, dhe ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, e kanë promovuar…

Testet PCR nga sot mund të kryhen edhe në Qendrën rajonale të IKSHPK’së në Gjilan

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, bashkë me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri…

Rrëmbehet një femër në Klinë

Është arrestuar një person në Klinë pasi që ai e kishte rrëmbyer një femër dhe ndaj…

Dy veturave në Pejë, iu vë zjarri qëllimshëm

Një person ka raportuar se dy veturat e tij i kishte kapluar zjarri të dielën rreth…

Brenda 24 orëve,36 aksidente trafiku

Policia ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit, në territorin e Kosovës kanë ndodhur 36 aksidente…

VV dënohet me 2 mijë euro për shkelje të masave antiCOVID

Drejtoria e Inspeksionit në Prishtinë së fundmi ka dënuar edhe dy parti politike, PDK dhe LVV…