Dënohet me 4 mijë e 500 euro sulmuesi i gazetarit, Valon Syla

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me 4 mijë e 500 euro qytetarin që ka sulmuar…

Bëhet zgjedhja e sportistit të vitit 2020

  Sot, nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Skënderajt, z.Bekim Jashari dhe në organizimin e…

Ministria e Shëndetësisë kategorizon komunat, në zonën e kuqe mbesin vetëm shtatë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e…

Komuna e Skenderajt i del në ndihmë qytetarëve të prekur nga vërshimet

Kryetari i Komunës se Skenderajt, Bekim Jashari, ka apeluar tek qytetarët se nëse kanë nevojë për…

Pfizer demanton Qeverinë Hoti: Ende s’kemi nënshkruar marrëveshje për vaksinat

  Kompania Pfizer dhe BioNTech ka demantuar Qeverinë e Kosovës për sigurimin e vaksinave. Zyrtarët e…

Lladrovci: Kërkoj mbeshtetje nga ata që duan funksionimin e rendit dhe ligjit

  Mbrëmë, në një intervistë për Televizionin T7, në emisionin “Pressing”, Kryetari i Komunës së Drenasit,…

5 të vdekur dhe 321 të infektuar me covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

Agjencia për Emergjencat rrit nivelin e gatishmërisë pas përmbytjeve në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka reaguar pas situatës emergjente të krijuar në vend…

Reagon Meliza Haradinaj pas vendimit për t’i dërguar dy qytetarët që u lënduan nga shpërthimi për në Austri

  Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj ka reaguar pasi që dy qytetarë…

Aida Doçi dhe Naser Gashi të martuar zyrtarisht.

  Ditë më parë lajmi që bëri bujë në rrjetet sociale ishte pikërisht fejesa e këngëtarës…