Kupa e Kosovës/ Sot mësohen të gjitha çiftet çerekfinaliste

Nga ora 13:00 sot për Kupë të Kosovës, zhvillohen katër ndeshje për t’i kompletuar çiftet çerekfinaliste.…

Haradinaj-Stublla:  Vendimtar për sigurinë në Ballkan është Drejtimi Euro-Atlantik i Kosovës dhe Malit të Zi

Ministrja në detyrë  e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një takim lamtumirës…

Paketën prej 700 miliardë euro për Rimëkëmbje nga pandemia COVID-19 kanë miratuar Deputetët evropianë

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë miratuar Paketën për Rimëkëmbje të këtij blloku, duke u hapur rrugën…

Një person kanoset në Prishtinë

Një person është arrestuar pasi kishte kanosur një person tjetër. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka…

Policia jep detaje për plagosjen te “Santea”, në Prishtinë

Një person është plagosur me armë zjarri të martën rreth orës 12:27 në rrugën “Xhemajl Mustafa”,…

Në një lokal në Vushtrri, sulmohet fizikisht një i mitur

Një i mitur ka raportuar se derisa ishte në një lokal kishte pasur një konflikt me…

IKShPK-ja vazhdon testimet, qytetarët s’kanë informacione për variantin e ri të Covid-19

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) gjatë së mërkurës nuk ka filluar testimin…

Nesër Thaçi, Veseli, Selimi dhe Krasniqi dalin në seancën e tretë para Speciales

Të enjtën me fillim nga ora 11:00, do të mbahet konferenca e tretë në lidhje mbi…

700 lindje më pak në QKUK, në vitin 2020

Viti i pandemisë ka ndikuar që Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK të ketë dukshëm më pak…

1 mijë e 475 të burgosur do të votojnë për zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar listën përfundimtare të votuesve, sipas të cilës janë 1…