Raporton babai në polici: Ka 10 ditë që vajza ka ikur nga shtëpia dhe nuk është kthyer më

  Siq e dimë, rastet e zhdukjeve vazhdojnë të jetë pjesë e raportimeve të përditshme të…

Raporton burri nga Peja: Gruaja ime vdiq, 3 ditë pasi kreu një operacion kirurgjik

  Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës është raportuar për një vdekje të dyshimtë në…

Banorët fillojnë të protestojnë një ditë pas vrasjes së 15 vjeçarit në Prizren

  Ditën e hënë, Prizreni u trondit nga vrasja e 15-vjeçarit Lirim Buduri, i cili pas…

Ymeri: Ligji po kursen politikanët ndërsa po i dënon qytetarët

Ish-deputeti Visar Ymeri ka shprehur shqetësimin e tij se subjektet politike nuk po respektojnë situatën me…

Mushkolaj: LVV e LDK nuk janë duke bërë fushatë, ndërsa PDK, AAK e NISMA më aktive

Analisti Imer Mushkolaj thotë se subjektet politike prej kohësh janë në fushatë paraelektorale. “Që nga rrëzimi…

Haradinaj-Stublla: Koordinimi trans-atlantik do të sjellë rezultate të prekshme në dialog

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një postimi të bërë në “Facebook”…

Skenderaj komunë e vogël por më shumë kandidat për deputetë

  Komuna e Skenderajt në çdo palë zgjedhje ka pasur shumë kandidatë nga të gjitha partitë…

Lladrovci padit Vehbi Kajtazin, i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

Ramiz Lladrovci ka ushtruar padi sot ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, pasi që ky i fundit ditë…

Valdete Daka viziton qendrën e thirrjeve ku po verifikohen aplikuesit nga diaspora

  Valdete Daka, Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),  ka vizituar qendrën e thirrjeve ku…

Dafina Zeqiri: Merreni seriozisht shëndetin mendor dhe ndihmojeni këdo që keni afër

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo…