Sulmohet fizikisht viktima mashkull, si pasojë e mosmarrëveshjeve për parking

  Arrestohet një person i dyshuar në Çikatovë të Re të Drenasit, pasi që po i…

Reshje të mëdha të shiut. Paralajmërohen vërshime sërish

  Si pasojë e të reshurave atmosferike, të cilat filluan qysh gjatë ditës së djeshme dhe…

Sot, moti me reshje shiu e ulje të temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot parashihet që vendi ynë të ndikohet nga…

Drejtor i SHSKUK-së emërohet Valbon Krasniqi

Bordi i Drejtues i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), ka emëruar sot zyrtarisht Valbon…

IKSHPK nuk ka kapacitete për ta zbuluar variantin e ri me Covid-19

  Në Kosovë ka më shumë se një javë që kurë janë konfirmuar disa raste me…

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Prizreni

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të…

Raportohen 4 të vdekur e 307 raste të reja me Covid-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Olta Xhaçka i kërkon Sllovakisë hapjen e një Zyre Ndërlidhse për Kosovën në Bratislavë

  Ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Olta Xhaçka, e ka pritur sot…

Pas sulmit të mjekut Xhevat Avdiaj, reagon Oda e Mjekëve të Kosovës

  Oda e Mjekëve të Kosovës me shqetësim dhe zhgënjim ka pranuar lajmin e sulmit ndaj…

Hoti: Kah vera po shkojmë!

Pasi tha se “verë e paska bërë Zoti”, sot kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti,…