Kundërshtohet lirimi i Veselit nga Kryeprokurori i Speciales

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten…

Libi është shfaqur më sportive, dhe bënë thirrje për “Sabër”

Liberta Spahiu këtë herë është shfaqur më sportive. Prezantuesja e njohur kosovare ka publikuar fotosesionin e…

Kryetari Jashari në bashkëpunim me fondacionin “Qatar Charity” u del në ndihmë familjeve në nëvojë

  Përmes një postimi në llogarinë Facebook, kryetari Jashari ka bërë të ditur që ai bashkë…

Me nga 2 mijë euro gjobiten Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj

Inspektorati i komunës së Prishtinës, ka dënuar me nga 2 mijë euro gjobë, partinë e Ramush…

Nis vaksinimi për banorët dhe personelin në shtëpitë e të moshuarve në Turqi

  Pas punonjësve të kujdesit shëndetësor, Turqia sot filloi vaksinimin e banorëve dhe punëtorëve në shtëpitë…

Tayna me mesazh për fansat: Duajeni veten më shumë se mua dhe më shumë se çdo gjë në botë

Në sajë të projekteve dhe hiteve që ka sjell deri më tani, artistja shqiptare ka bërë…

9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Për gjendjen në Telekom, njoftohet Ministri Nitaj

Muharrem Nitaj, Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), ka pritur sot në takim menaxhmentin e Telekomit.…

KQZ njofton sa aplikacione janë refuzuar deri tani nga votimi jashtë vendit

Lidhur me Periudhën e Aplikimit për Regjistrim për Votim jashtë Kosovës, KQZ njofton se deri sot,…

Zjarr në arkivën e stacionit në Drenas

IPK  ka rekomanduar suspendimin e tre punonjësve të PK’së pas zjarrit të djeshëm në zyrën e…