Kryetari Jashari: Kampioni Haxhi Krasniqi, qytetar nderi i Skenderajt

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, pasi ka pritur në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në…

Dy emrat e rinj që zëvendësojnë drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK-së? 

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka shkarkuar pak minuta më parë drejtorin e përgjithshëm të Doganës…

KUSH KËRKON PADI NGA GJYKATA NDËRKOMBËTARE KUNDËR VUÇIQ E DAÇIQ PËR PJESËMARRJE NË KRIME MASIVE KUNDËR SHQIPTARËVE!

Deputetja e Aleancës për Ardhmëri të Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka kërkuar nga Gjykata Ndërkombëtare për…

Një tjetër sport i Kosovës pranohet me të drejta të plota, Spanja e Rusia votuan pro!

Një tjetër kategori e sportit kosovar është pranuar në instancat ndërkombëtare. Bëhet fjalë për shoqatën e…

ALOE VERA-Një bimë sheruese!

E njohur si ” bima e pavdekësisë” dhe e përdorur që nga kohët e lashta për…

ALBIN KURTI I FTON SHQIPTARO-AMERIKANËT TË VOTOJNË PËR JOE BIDEN!

Albin Kurti, Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, e ka dhënë qëndrimin e tij për zgjedhjet në SHBA…

Shikoni së cilin Komandant të KFOR-it e pret në takim Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari!

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur në takim Komandantin e KFOR-it turk në…

Lajm i mirë për qytetarët e Komunës së Skenderaj: Miratohet buxheti i komunës për vitin 2021 prej 14 milion e 207 mijë euro

Të martën në Kuvendin e Komunal të Skenderajt është miratuar projekt buxheti i komunës për vitin…

Takim miqësor mes Kryetarit te Skenderajt dhe Kryetarit te Shoqatës Panshqiptare- Vatra

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur në takim miqësor Kryetarin e Shoqatës Panshqiptare-…

Dalin pamjet-Politikani filmohet duke konsumuar kokainë

Një politikan suedez është bërë kryefjala e mediave për shkak se është filmuar duke konsumuar lëndë…