Ivanka Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë, me plotë stil e sharmë

Ashtu siç edhe pritje, Ivanka Trump bëri paraqitjen e saj të fundit si “Vajza e Parë”,…

Albin Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit nuk do t’i lejohet t’i prijë listës së VV-së për…

KQZ: 47 kandidatë për deputetë kanë problem me ligjin

Nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kanë konfirmuar se 47 kandidatë që janë pjesë e listave zgjedhore…

Dy femra rrihen në Ferizaj, njëra përfundon në burg

Janë rrahur pasditën e së martës dy femra ndërmjet vete, në Ferizaj Siç bën të ditur…

Shpallet konkursi për zv/drejtor të Policisë së Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), ka hapur konkurs për zëvendësdrejtor të ri të Policisë së…

Joe Biden, sot inaugurohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara

Edhe pak orë na ndajnë në nisjen e ceremonisë së inaugurimit të presidentit të Shteteve të…

Personi me probleme mendore rrah familjarët e tij në Ferizaj

Një i sëmurë mendor ka sulmuar dhe kanosur anëtarët e familjes së tij.   Siç njofton…

Një muaj paraburgim ndaj të miturit që vrau një 15 vjeçar në Prizren

Një muaj paraburgim është shqiptuar ndaj personit që vrau një 15 vjeçar në Prizren. Gjykata Themelore…

KEDS-it i kërkohet nga Ministria e Ekonomisë që mos të ketë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditës së votimit

Ministri në detyrë i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Muharrem Nitaj ka takuar sot menaxhmentin e KEDS-it,…

Pejani  jo vetëm që tejkalon shpejtësinë, por edhe kërcënon policët se do t’i vras

  Një person është arrestuar pasi kishte tejkaluar shpejtësinë e lejuar gjatë ngasjes, e po i…