Lladrovci padit Vehbi Kajtazin, i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

Ramiz Lladrovci ka ushtruar padi sot ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, pasi që ky i fundit ditë…

Valdete Daka viziton qendrën e thirrjeve ku po verifikohen aplikuesit nga diaspora

  Valdete Daka, Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),  ka vizituar qendrën e thirrjeve ku…

Dafina Zeqiri: Merreni seriozisht shëndetin mendor dhe ndihmojeni këdo që keni afër

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo…

Bekim Jashari: 100 euro për secilin fëmijë të lindur në Komunën e Skenderajt gjatë vitit 2021

  Përmes një postimi në llogarinë Facebook, Kryetari Jashari ka njoftuar të gjithë qytetarët e Komunës…

Muriqi shpreh interesim ta ndjekë drejtpërdrejtë transferimin e Ozilit në Fenerbahçe

  Tema më e përfolur gjatë ditëve të fundit sa i përket fushës së sportit, është…

163 TË SHËRUAR DHE 267 RASTE ME COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

U.d. Presidentja Osmani, i ka uruar sot mirëseardhjen ambasadorit të Luksemburgut, Patrick Heck

  U.d. Presidentja, Vjosa Osmani ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri të Luksemburgut,…

Pas kritikave KQZ-ja publikon numrat me të cilët po bëhet verifikimi i aplikuesve nga jashtë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke vazhduar me procesin e verifikimit të aplikuesve për t’u regjistruar…

Deri më 7 shkurt, Austria zgjat bllokimin e vendit

Qeveria austriake do të zgjat bllokimin e vendit deri më 7 shkurt, një përpjekje për të…

Kosova fillon përdorimin e aparaturës bashkëkohore të laparaskopisë të dhuruar nga SHBA-të

  Pas pezullimit disa mujor të punës sipas programit të rregullt operativ, si pasojë e situatës…