Ministri Zemaj thotë se ka nënshkruar aplikimin për vaksinën anti covid

Përmes një shkrimi në Facebook, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se ka nënshkruar aplikimin…

Projektligji i Punës, së shpejti në Parlament

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale  Skender Reçica, përmes një statusi në faqen zyrtare të tij…

Ministria e Shëndetësisë përfiton 800 mijë euro nga Japonia për të blerë pajisje mjekësore

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës do…

Gastronomët kërkojnë që të mos kufizohet puna gjatë festave

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka reaguar pas miratimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia…

Dyshime për varrezë masive, vazhdojnë gërmimet në Kizhevak

  Gërmimet në lokacionin  Kizhevak të Serbisë, për gjetjen e mbetjeve mortore të shqiptarëve të vrarë…

478 raste të reja dhe 11 të vdekur nga Covid-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private…

Dënohet burri që vrau gruan

Gjykata Themelore në Gjilan ka dënuar të premten me burgim të përjetshëm burrin që në korrik…

Ministria e Punëve të Brendshme nga sot nis pajisjen me letërnjoftime për qytetarët

  Ministria e Punëve të Brendshme, përkatësisht Agjencia e Regjistrimit Civil njofton qytetarët e Republikës së…

Miratohet Ligji Për Rimëkëmbjen Ekonomike

  Kuvendi i Kosovës miratoi sot Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, me 72 vota për, asnjë kundër…

Cakaj pas takimit me Hotin: Biseduam për të drejtat e shqiptarëve në Luginë, dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me njohje reciproke

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj është takuar sot me kryeministrin Avdullah Hoti,…