Përurohet çezmja publike në Skënderaj, Bekim Jashari falenderon donatorin!

Sot, Bekim Jashari, se bashku me donatorin, Sali Ajdini, kanë përuruar çezmen moderne në Parkun “Idriz…

KF Drenica shënon fitore kundër Prishtinës!

Sot, në stadiumin “Bajram Aliu” – Skënderaj është zhvilluar ndeshja në mes të KF Drenica –…

Të rinjtë e lagjes 2 në qytet dhe Polac së shpejti më poligone sportive!

Në një postim në faqen e facebook-ut, Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, ka njoftuar…

Pritët të dal në shitje “Golf 1” i ri, por sa do të kushtoj?

Njëra nga veturat më të pëlqyera dhe që është duke u shfrytëzuar në vendin është Golfi.…

Mërgimtari nga Gjermania dhuron 2 bursa nga 250 euro për studentët e Skënderajt dhe 18 dhurata për shtëpinë e pleqeve në Skënderaj!

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur në takim mërgimtarin nga Gjermania, Tahir Çitakun,…

Distria Krasniqi i sjell Kosovës medaljen e artë!

Distria Krasniqi e mposhti në finalen e Grand Slam në Budapest kampionen aktuale olimpike, argjentinasen Paula…

Dy të rinjtë nga Skënderaj dorëzojnë në polici kuletën e humbur më një shumë parash!

Policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës ka njoftuar se dy të rinj- nxënës të cilët…

Lajm i mirë për rininë e Skënderajt:Së shpejti fillon ndërtimi i stadiumit të ri në qytet!

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, gjatë ditës së sotme zhvilloi takim me Ministren e…

Kjo është e vërteta për uljen e pagave në sektorin publik!

Në një konferencë për media, Kryeministri Avdullah Hoti, ka bërë të qartë se nuk do të…

Sheshi “Adem Jashari” në Skënderaj po merr formën e merituar!

Pas gjerimit të Sheshit “Adem Jashari” nga ana e Komunës së Skënderajt , këtë vit ka…