Llumnica pohon faktin që Kosova mund të hyjë në krizë energjetike

  Nënkryetari i Sindikatës së Korporatës Energjetike të Kosovës, Nexhat Llumnica, nuk e mohoi mundësinë se…

Dimër me Covid dhe grip, ekspertët paralajmërojnë qarkullimin e gript dhe coronavirusit njekohësisht

  Këtë dimër nuk do të ketë vetëm Covid-19, por edhe grip të stinës. Referuar të…

KQZ-ja kërkon pezullimin e orës policore gjatë të shtunës dhe të dielës

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës pezullimin e kufizimit të lëvizjes…

Sot shënohet “Dita Ndërkombëtare e Ncjes në Natyrë”

  15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) si Dita Ndërkombëtare e Ncjes…

Afro 1 mijë raste aktive me Covid në Kosovë

  924 raste janë aktive me COVID-19 në Kosovë.     Ndërkohë gjatë 24 orëve të…

Parashikimi i motit

  Mot me shi dhe temperatura të ulëta do të mbajë edhe këto dy ditë. Në…

KQZ: Deri më 13 tetor kemi pranuar 4.590 pako të supozuara me fletëvotime

  Është duke vazhduar procesi i votimit përmes postës për 15,532 qytetarët e regjistruar suksesshëm si…

Ambasada e Britanisë së Madhe: E mbështesim Qeverinë e Kosovës në përpjekjet për sundim të ligjit

  Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar pas aksionit të policisë në veri…

Vuçiq pas aksionit të djeshëm në veri: Do të mbrojmë popullin tonë, Si? Uroj të mos vijë puna ta shihni se si

  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka thënë se aksioni i djeshëm i policisë në veri,…

Asnjë i vdekur dhe 31 raste pozitive me Covid në 24 orët e fundit

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv…