Paralajmëron IKSHPK: Situata epidemiologjike mund të përkeqësohet edhe më shumë ditëve në vazhdim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës deklaron se situata epidemiologjike mund të përkeqësohet gjatë ditëve…

Nga sot dimër me tipare të plota, reshje bore e temperatura të ulëta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se java e dytë e muajit janar…

Sot nis gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Kosovës

Pas dhjetë ditësh pushim dimëror, sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Kosovës. Ministrja…

Tërmeti 5.5 shkallësh u ndie në 7 shtete të rajonit

Një tërmet i fortë është dëgjuar para pak minutash në Kosovë, raporton rtvokarina  Tërmeti me magnitudë…

Zbulohet ku ishte epiqendra e tërmetit që dridhi Kosovën

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur 6 kilometra në veriperëndim të…

Ylli i Superligës tashmë është lojtar i lirë

Genc Hamiti tashmë është lojtar i lirë pas largimit nga Drenica. 28-vjeçari ka një përvojë të…

Nesër fillon gjysmëvjetori i dytë në gjitha shkollat e Kosovës

Gjysmëvjetori i dytë në të gjitha shkollat do të nis nesër sipas planifikimeve. Kështu ka bërë…

Rrajhe mes dy personave në Skenderaj

Janë arrestuar dy të dyshuar në Skënderaj, pasi që të njëjtit pas një zënke verbale janë…

Dy të vdekur dhe 9 të lënduar në aksidentin e rëndë në rrugën Prishtinë-Podujevë

  Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Podujevë, ku si…

Deri në tri orë në Merdarë për të dalë nga Kosova

Fluksi i mërgimtarëve që po largohen nga Kosova pas festave të fundvitit është akoma i lartë.…