Mbi 1 mijë raste aktive me Covid në Kosovë

 

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe 1 mijë e 95 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 14 raste të reja, dy viktima dhe 74 pacientë të shëruar.

 

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë nëntë mijë e 795 vaksina kundër virusit korona.

 

\RTV-Okarina