Manchester United dhe Chelsea kalojnë në fazët tjetër të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve mbrëmë ka zhvilluar ndeshjet e parafundit të fazës së gruprve për grupet E, F, G dhe H.
Një mbrëmje që dhuroi spektakël, rezultate befasuese, por dhe 20 gola të shënuara.
Në grupin E, Barcelona nuk arriti të sigurojë kualifikimin në fazën tjetër pas barazimit 0-0 kundër Benficas në “Camp Nou” dhe kështu ia vështirëson vetes çështjen e kualifikimit pasi që në ndeshjen e fundit do të përballet me Bayernin.
Në ndeshjen tjetër të grupit, bavarezët fituan 2-1 si musafir në fushën e Dynamo Kyivit.
Në grupin F, Manchester Unitet nën regjinë e Cristiano Ronaldos shënuan fitore dhe u kualifikuan në fazën tjetër, kurse ndeshja tjetër e këtij grupi përfundoi në barazim spektakolar 3-3.
Në grupin G, Lille dhe Sevilla shënuan fitore kundër Salzburgut, respektivisht Wolfsburgut dhe gjasa për kualifikim në këtë grup kanë të katër skuadrat.
Në grupin H, Chelsea nuk e mëshiroi fare Juventusin duke e mundur bindshëm 4-0, kurse në ndeshjen tjetër të grupit Malmo e Zenit u ndan në paqe.
Rezultatet:
\RTV-Okarina\