Manchester City – PSG kryendeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve sonte zhvillon ndeshjet e pesta në grupet A, B, C dhe D, ku pritet të ketë përballje emocionuese.
Padyshim që kryendeshja e mbrëmjes do të zhvillohet në “Etihad” me Manchester Cityn që pret PSG-në në duelin e miliarderëve.
Në pesë ndeshjet e fundit mes këtyre dy superfuqive aktuale, “Qytetarët” kanë fituar tre përballje, “Princat e Parisit” një fitore, kurse një ndeshje ka përfunduar baras.
Ndeshje interesante pritet të zhvillohet në “Wanda Metropolitano” me Atletico Madridin që pret Milanon e cila e ka detyrim fitoren në këtë përballje.
Në tre ndeshjet e fundit Milan nuk di për fitore kundët Atleticos, por kësaj radhe “Rossonerët” luajnë shansin e fundit, ku në rast fitoreje mund të shpresojnë së paku vendin e 3-të.
Ndeshje spektakolare pritet të jenë dhe ndeshjet Sporting – Dortmund si dhe Inter e Shakhtar.
Të gjitha ndeshjet e mbrëmjes së sontme:
\RTV-Okarina\