EKSKLUZIVE: Shtyhen ndeshjet e Superligës të parapara për ditën e mërkurë, në Kosovë është ditë zie!

ë mërkurën do jetë ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari.

Gazeta ‘Sheshi’ mëson ekskluzivisht se edhe ndeshjet e parapara të luhen në këtë ditë janë shtyrë.
Pra, ndeshja derbi mes Gjilani – Drita dhe ballafaqimet si Drenica – Llapi dhe Ballkani – Malisheva nuk do luhen ditën e mërkure, por do zhvillohen ditën e enjte.