Dhjetë golashënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës

”BKT” Superliga e Kosovës ka kompletuar pesë javë të luajtura.
Pesë javë spektakël, befasi dhe gola.
Ballkani është lider në renditjen tabelare, por dhe në listën e golashënuesve falë 5 golave të realizuar nga Ermal Krasniqit i cili po shënon rregullisht.
Lista me dhjetë golashënuesit më të mirë në Superligë:
1. Ermal Krasniqi (Ballkani) – 5 gola
2. Ardit Tahiri (Drita) – 3 gola
3. Hasan Hyseni (Malisheva) – 3 gola
4. Torvioll Stullqaku (Malisheva) – 3 gola
5. Marclei Santos (Ulpiana) – 3 gola
6. Denisson (Drenica) – 2 gola
7. Ardin Dallku (Dukagjini) – 2 gola
8. Besnik Krasniqi (Prishtina) – 2 gola
9. Trimror Selimi (Ulpiana) – 2 gola
10. Kreshnik Uka (Drenica) – 1 gol.
\RTV-Okarina\