Dëshira e Gerrard realizohet

 

Trajneri i Aston Villës, Steven Gerrard ka shprehur dëshirën e flaktë që në organikën e tij të ketë një lojtar shumë të vlerësuar nga ai siç është Philippe Coutinho dhe kjo dëshirë iu realizua

Lajmin e konfirmoi vet klubi nga Premier League duke i uruar mirëseardhje 29 vjeçarit.

Braziliani luajti në 16 ndeshje në të gjitha kompeticionet këtë sezon me Barcelonën duke shënuar 2 gola.

Aktualisht Aston Villa ndodhet në pozitën e 13 në elitën e futbollit anglez me 22 pikë të grumbulluara në 19 ndeshje.