Ish drejtori Kastriot Gashi falë profesionalizmit merr pozitë të lartë në Qeveri

  Ish drejtori i Financave gjatë qeverisjes së Bekim Jasharit, Kastriot Gashi është larguar nga komuna…

Kosova vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Qeveria e Kosovës sot ka vendosur sanksione shtesë ndaj Rusisë për shkak të agresionit të saj…

Një person në Pejë dërgohet në mbajtje pasi vodhi një bluzë

Policia e Kosovës, ka bërë të ditur në raportin e së hënës, se një person në…

Nga nesër pritet edhe berberët shtrenjtojnë çmimet, kaq do te kushtojë prerja e flokëve

Frizerët e Gjilanit kanë marrë vendim që të rrisin çmimin e qethjes nga 3€uro në 4…

Hysni Gucatin e sjellin dhe kthejnë brenda ditës në Hagë

Mëngjesin e sotëm ka ardhur në Kosovë për vizitë fare të shkurtër, Hysni Gucati, i paraburgosur…

32 vjetori i miratimit të Kushtetutës së Pavarësisë së Kosovës, kjo është deklarata e plotë

Sot shënohet 32 vjetori i miratimit të Kushtetutës së Pavarësisë së Kosovës. Më 2 korrik, 1990,…

Lajmi i hidhur për Klinën e Mesme, vdes mergimtari dhe humanisti

Ka ndërruar jetë, Sejdi Ajeti nga fshati Kline e Mesme të Komunës se Skenderajt, shkruan portali…

Hovenier: Kjo është arsyeja pse ShBA-të kanë përkrahur pavarësinë e Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka deklaruar se jeta, liria…

Policia e Kosovës shkatërron laboratorin e drogës në vlerë 250 mijë euro

Policia e Kosovës sot ka shkatërruar një laborator të gatshëm, për të filluar me përpunimin e…

“Dorëzohet” Hekuran Murati/ E pranon që gjuha e përdorur ndaj veteranëve ishte gabim: Kërkoj ndjesë gjithë luftëtarëve

Pas reagimeve të shumta në mbarë opinionin publik, që pasoi me kërkesa nga opozita për dorëheqje…