Llapi dënohet me 1 mijë euro

Llapi është dënuar për mosrespektim të masave anti-Covid19 si dhe hedhja e fishekzjarrëve në ndeshjen e…

Depërtimi i Rashicës që u bë viral në rrjet

Ndeshja e të shtunës në Bundesliga ndërmjet Werder Bremen dhe Freiburg u mbyll pa gola, ashtu…

Real Madridi ka regjistruar fitore ndaj Valencias

Real Madridi ka regjistruar fitore komode (2-0) në përballjen ndaj Valencias, e vlefshme për xhiron e…

Zgjedhet lojtari i muajit në Premierligë

Futbollisti i Manchester City, llkay Gundogan ka fituar çmimin ‘Lojtari i Muajit’. Përmes një shkrimi në…

UEFA cakton lokacionin, Arsenali nuk luan në shtëpi

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ia ka vendosur lokacionin ndeshjes Arsenal –…

Prurje të reja në KV.Skenderaj

Nga sot Malvina Tuci do të jetë pjesë e KV.Skenderaj, e këtë e kanë bërë të…

Lorik Cana publikon foto me të bijën

Ish- futbollisti i mirënjohur shqiptar, Lorik Cana duket të jetë një baba i përkushtuar. Këtë të…

Kupa e Kosovës/ Sot mësohen të gjitha çiftet çerekfinaliste

Nga ora 13:00 sot për Kupë të Kosovës, zhvillohen katër ndeshje për t’i kompletuar çiftet çerekfinaliste.…

Drenica kalon në Çerek-finale të Kupës së Kosovës

Sot është zhvilluar ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Ulpianës ku K.F Drenica triumfoi me rezultat 4:0. Lojtarët…

KF “Drenica” deklason KF “Ulpiana” me rezultat të thellë në 1/8 e Kupës së Kosovës

  Sot, KF ” Drenica” ka zhvilluar ndeshjen me KF “Ulpiana” në fushën sintetike në Drenas,…