KF “Drenica” deklason KF “Ulpiana” me rezultat të thellë në 1/8 e Kupës së Kosovës

  Sot, KF ” Drenica” ka zhvilluar ndeshjen me KF “Ulpiana” në fushën sintetike në Drenas,…

1/8 e Kupës së Kosovës luhet nesër ndërmjet Drenicës dhe Ulpianës

Nesër nga ora 13:00 do të luhet loja ndërmjet Drenicës dhe Ulpianës, në fushën sintetike në…

Besës së Pejës i kërkon falje Ismet Munishi

   Dje, Ismet Munishi bëri   shumë deklarata të forta në paraqitjen e tij të parë pas…

Lëndohet qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Joel Matip

  Njëri nga lojtaret më të rendësishëm në skuadrën e futbollit “Liverpul”, Joel Matip, është lojtari…

ZYRTARE: Kosova luan miqësore me Lituaninë

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese…

Të mërkurën zhvillohet ndeshja miqësore mes “Fc Drenica” dhe “Egnatia”

Klubi futbollistik “Drenica” në vazhdim të përgaditjeve për sezonin pranveror, të mërkurën me fillim nga ora…

Fjalë të mëdha për Shaqirin dhe Xhakën në faqen zyrtare të UEFA-së

Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka prezantuar të hënën Përfaqësuesen e Zvicrës si një prej pjesëmarrëseve…

Prishtina e fiton Superkupën e Kosovës

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Prishtinës dhe Dritës, duel që u zhvillua në kuadër të Superkupës…

Zidane rezulton pozitiv me COVID-19

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka rezultuar pozitiv në testin për coronavirus të njohur ndryshe…

Kun Aguero rezulton pozitiv me Covid-19

  Skuadra e Manchester City është një nga klubet me më së shumti raste të Covidit-19…