Italia zgjedh stadiumin për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

Italia zgjedh Siçilinë dhe më konkretisht stadiumin Renzo Barbera të Palermos për të zhvilluar sfidën e…

Champios League përfundon fazën e grupeve, Barcelona eliminohet dhe do të luajë në Europa League

Champions League mbrëmë ka përfunduar dhe ndeshjet e fundit të fazës së grupeve, përveç duelit Atalanta…

Kina i paralajmëron shtetet që shpallën bojkot diplomatik për Lojërat Olimpike “do ta paguani çmimin”

  Kina i ka paralajmëruar shtetet që kanë shpallur bojkot diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore të…

Kanadaja i bashkohet SHBA-së dhe Australisë në bojkotin diplomatik të Lojërave Olimpike në Pekin

Kanadaja do t’i bashkohet Shteteve të Bashkuara, Mbretërisë së Bashkuar dhe Australisë në një bojkot diplomatik…

Liverpooli e dërgon Milanin në shtëpi, Athletico Madridi shkon tutje nga Grupi B

Skuadra e Liverpoolit e ka shënuar edhe fitoren e gjashtë radhazi në fazën e grupeve të…

Milani për kalimin në raundin e fazës me eliminim direkt ja si ja del

Renditja e Grupit B ku Milani bën pjesë në Champions është: Liverpuli i pari me 15…

Rikthehet sonte magjia e Champions-it/ Milani tenton ëndrrën, Interi dhe Reali për kreun e grupit. Ja sfidat e mbrëmjes

Sonte do të zhvillohen 8 ndeshje, teksa në orën 18:45 do të luajë PSG-Klab Bryzh, me parizienët e kualifikuar…

Xhiro e fundit e Ligës së Kampionëve

  Sonte zhvillohet xhiro e fundit e Ligës së Kampionëve për grupet A, B, C dhe…

Majlinda Kelmendi dekorohet me urdhrin Shotë Galica

Majlinda Kelmendi sot me një ceremoni shtetërore edhe zyrtarisht i ka dhënë fund karrierës së bujshme…

Këto tri super ndeshje zhvillohen sot në Superligë, vëmendja në Kryeqytet

  Në kuadër të xhiros së 17-të në elitën e futbollit kosovar sot zhvillohen tri ndeshje…