Neymar lëshoi fushën e lojës me lot, ja sa pritet të mungojë?

Neymar JR ka pësuar një lëndim të rëndë gjatë ndeshjes së ditë së djeshme kundër Saint…

Numër i madh i vrapuesve në maratonën “Vrapimi i nëntorit” në Skënderaj

Për nder të 28 nëntorit, ditës së flamurit kombëtar dhe ditëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari,…

Këshilla e Alessandro Nesta-së se si të bëheni mbrojtës i madh

Legjende i AC Milan dhe e konbëtares italiane ka dhënë disa këshilla se si duhet vepruar…

Kreshnik Uka, “Ylli i Javës” 

  Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT…

Kosova mposhtet nga Polonia, Liridona Syla shënon tjetër gol për “Dardanet”

Mbrëmë kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave në stadiumin “Fadil Vokrri” është mposhtur 1-2 nga…

Llapi fiton msërish me rikthim

  Para pak çastesh ka përfunduar ndeshja në Skënderaj ndërmjet Drenicës dhe Llapit, ku fitore shënuan…

Nga asgjëja në një hero të vërtetë, historia motivuese e Junior Messias

Skuadrës së Milanos mbrëmë i kryente punë vetëm fitorja për të mbsjtur gjallë shpresat për një…

Champions League mbrëmë dhuroi super ndeshje dhe spektakël

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së pestë në Champions League, ku tashmë janë konfirmuar 11 skuadra…

Manchester City – PSG kryendeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve sonte zhvillon ndeshjet e pesta në grupet A, B, C dhe D, ku…

Manchester United dhe Chelsea kalojnë në fazët tjetër të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve mbrëmë ka zhvilluar ndeshjet e parafundit të fazës së gruprve për grupet E,…