Komuna e Malishevës ndan 100 mijë euro për FC “Malisheva”

Kuvendi i Komunës së Malishevës mbajti mbledhjen e -III- (tretë) urgjente për vitin 2022, dhe punimet…

Luiza Gega fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Flamuri shqiptar është ngritur sërish në krye të podiumit të lojërave mesdhetare Oran 2022, të cilat…

Ylli i ri i Kosovës befasohet nga fshati i lindjes

Në Roganë të Kamenicës afër shtëpisë së familjes Rrudhani është vendosur një lloj pllakate, e cila…

Kristjan Asllani jep intervistën e tij të parë si futbollist i Interit

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani ndihet i lumtur pas kompletimit të transferimit të tij te Interi nga…

Tahir Lushtako jep dorëheqje nga KF Drenica

    Trajneri, Tahir Lushtaku ka njoftuar se ka dhënë dorheqje nga drejtimi i KF Drenicës.…

ZYRTARE: Veliu do ta vazhdoj karrierën e tij në Superligën e Turqisë, tek skuadra e Gaziantep

Valmir Veliu do ta vazhdojë karrierën në Superligën e Turqisë, përkatësisht te skuadra e Gaziantep. Lajmin…

Kosova ngritet në ranklistën e FIFA-së

FIFA e ka publikuar renditjen e saj të re të kombëtareve, e ku Kosova ka shënuar…

Talenti i Sassuolos zgjedh të luajë për Kosovën

16-vjeçari nga komuniteti Goran, Elvaris Shuplja, i lindur në fshatin Restelicë të Dragashit, ka pranuar ta…

Dramë në Botëror, notuesja humb ndjenjat në pishinë, trajnerja e shpëton në mënyrë heroike

Në Kampionatin Botëror të Notit që po mbahet në Budapest, ka ndodhur një situatë dramatike ku…

Drenica U17 inkuadrohen në Superligë

Shkolla e futbollit të KF Drenicës ka regjistruar një sukses të madh për grupmoshat e reja.…