Renditja e re nga FIFA, Kosova pëson rënie te dukshme

  Në renditjen botërore të FIFA-s për ekipet kombëtare Kosova ka rënë tri vende më poshtë,…

Igball Jashari bëhet pjesë e listës “Kosova U17”

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U17, Arsim Abazi e ka publikuar listën e futbollistëve për dy…

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës e Kosovës

  Sot (e mërkurë) zhvillohen ndeshjet e para të dy gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës në…

S’merr pjesë në Lojërat Olimpike, Koreja e Veriut ka frikë virusin

  Koreja e Veriut ka njoftuar se këtë vit nuk do të marrë pjesë në Lojërat…

Sokoli për largimin e Paqaradës nga Kosova: E shoh si veprim të dëmshëm

Leart Paqarada ka marr vendim final për të mos e përaqësuar Kombëtaren e Kosovës. Ai përmes…

Mbyllet derbi KF “Drenica” dhe Trepça ’89 me këtë rezultat

  Derbi KF “Drenica” dhe Trepça ’89, i zhvilluar në stadiumin “Bajram Aliu”, në Skenderaj, mbyllet…

KF “Drenica” në avantazh 1:0 ndaj Trepça ’89

  Sot, po zhvillohet derbi në mes KF “Drenica” dhe Trepça ’89, në stadiumin “Bajram Aliu”,…

Kosova dhe Spanja përballen sot në fushën e futbollit – ndeshja do të fillojë nga ora 20:45

  Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Kombëtaren e Spanjës, këtë të mërkurë. Ndeshja do…

Përfaqësuesja e Kosovës niset për në Spanjë

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se ekspedita e Përfaqësues sonë është nisur për në…

Kupa “Ilir Lushtaku” mbetet te vendasit

  Ky turne është organizuar nga Komuna e Skenderajt në bashkëpunim me Federaten e Futbollit të…