Kompania italiane ‘Liu Jo’ kërkon 1.8 milionë dollarë dëmshpërblim nga Kendall Jenner

  Kompania italiane ‘Liu Jo’, akuzon Kendall Jenner se ka shkelur kushtet e një kontrate modelimi.…

2 Ton publikon këngën e re “Corazon”

  Reperi i njohur shqiptar, 2 Ton, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të…

“La Casa de Papel”, publikohet vëllimi i parë i sezonit të pestë

  Në kanalin ‘Youtube’ është publikuar vëllimi i parë i ‘traileri-it’ të sezonit të pestë të…

Tayna publikon klipin e ri “Taka”

  Reperja e njohur shqiptare, Tayna, ka publikuar në orët e hershme të mëngjesit të së…

Pas 17 vitesh transmetim, përfundon shfaqja “The X Factor”

  ITV ka thënë se nuk ka plane aktuale për një seri tjetër të The X…

Dua Lipa në përkrahje të garuesëve kosovarë në Lojërat Olimpike

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po i ofron mbështetje të madhe xhudistëve kosovar.…

“Nëse don”, Mozzik dhe Loredana sjellin duetin e radhës

  Mozzik dhe Loredana nuk kanë nguruar të sjellin projekte të përbashkëta muzikore që kanë rezultuar…

Dhurata Dora e Noizy publikojnë këngën “Mi amor”

  Dhurata Dora dhe Noizy publikua bashkëpunimin e tyre të parë muzikor, në mesnatë. Projekti i…

Melisa publikon këngën e re, “Inati” titullohet kënga

  Ish-konkurrentja e “Përputhen”, Melisa Lleshi ka publikuar këngën e re. “Inati” titullohet kënga, për tekstin…

Arilena dhe Dafina po vijnë me duet

  Dy këngëtaret e njohura, Arilena Ara dhe Dafina Zeqiri, së shpejti do të vijnë me…