Këngëtari shqiptar hap “EURO 2020”

  Mbrëmjen e sotshme starton Kampionati Europian me ndeshjen hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet…

Zbulohen datat e “Miss Universe Albania&Kosovo 2021”

  “Miss Universe Albania&Kosovo” rikthehet në korrik me dy netë speciale në datat 8 dhe 9.…

Na bënë krenarë me këto fjalë, kështu shkruan Bebe Rexha në një postim të saj në instagram

  Bebe edhe një herë tregon me krenari që është shqiptare. Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare,…

Almeda Abazi bëhet nënë për herë të dytë

  Almeda Abazi është bërë nënë për herë të dytë. Lajmin e lindjes e shpërndau burri…

Kresha feston ditëlindjen e vajzës

  Një kopje e tij. Kresha feston ditëlindjen e vajzës në jug. Një vit më parë,…

Azet i bënë vetes një dhuratë super luksoze

  Reperi shqiptar Azet është kthyer në Gjermani. Ai qëndroi për disa ditë në Kosovë ku…

Përfunduan shpejt romancën! Andi tregon pse u ndanë me Jasminën

  Andi dhe Jasmina ishin një nga çiftet më të komentuar të “Përputhen”, por shumë shpejt…

MKRS-ja e nderon Enver Petrovcin me çmimin për vepër jetësore

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrullah Çeku ka bërë ndarjen e çmimeve vjetore për…

Dua Lipa fiton çmimin ‘Artistja femër e vitit’ në “iHeartRadio Music Awards 2021”

  Ditën e djeshme është rikthyer ceremonia vjetore e “iHeartRadio Music Awards 2021”. Evenimenti edhe kësaj…

Milot Rashica zbulon gjininë e fëmijës së dytë

  Milot Rashica së shpejti do të bëhet baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij,…