Këto janë rreziqet dhe efektet nga vaksina Covid-19

A janë vaksinat kundër COVID-19 të zhvilluara deri tani të sigurta? Çfarë efektesh anësore do mund…

Aksident i rëndë zingjiror në magjistralen Skenderaj-Drenas në fshatin Polac

Sot në mëngjes, ka ndodhur një aksident përgjatë magjistrales Skenderaj-Drenas, në fshatin Polac. Ekipi i Rtv-Okarina…

7 të vdekur e 169 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24-orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët privatë me metodën…

Agim Bahtiri ngushëllon familjen Sherifi për vdekjen e vajzës

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka shprehur ngushëllime për familjen e Nazlije Sherifit, e…

4 të vdekur dhe 234 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Sadik Avdiu: Gjumi është dhunti e Allahut për njeriun

Shkruan: Sadik Avdiu Shikuar nga këndvështrimi shkencor, shkencëtarët ende nuk kanë arritur të deshifrojnë saktësisht fshehtësinë…

4 të vdekur dhe 229 raste të reja me COVID-19

  Katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e Coronavirusit në njëzetekatër orët e fundit. Po…

Çka është alergjia dhe si duhet të veproni nëse keni alergji?

Alergjia është një reagim armiqësor i sistemit imun ndaj një substance që normalisht do të konsiderohej…

Edi Rama: Kosovën nuk do t’a lemë në pritje

  Sot, Edi Rama ka njoftuar që Shqipëria ka siguruar 500 mijë doza të vaksinës anti…

SHTATË TË VDEKUR DHE 234 RASTE TË REJA ME COVID-19

Shtatë persona kanë vdekur brenda 24-orëve të fundit në kosovë si pasojë e infektimit me Coronavirus. …