IKSHPK: Cilësia e ujit për pije është brenda standardeve të parapara

Ditëve të fundit mbarë vendi është përfshirë nga reshje të shiut e vërshime. Si pasojë e…

Zemaj: Në mbështetje me Qeverinë e Kosovës, Ministria e Shëndetësisë bënë një hap të jashtëzakonshëm, ndan 1.500 specializime

  Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në llogarinë Facebook ka bërë…

6 të vdekur dhe 287 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

5 të vdekur dhe 285 raste të reja me covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Dënohet edhe njëherë PDK-ja me 2 mijë euro

Komuna e Prishtinës, në vazhdimësi ka shqiptuar gjoba ndaj partive politike që këtyre ditëve po organizojnë…

Tri raste të reja me variantin e ri të koronavirusit në Kosovë

  Tri raste të reja me variantin e ri të koronavirusit janë konfirmuar në Kosovë. Kështu…

3 të vdekur dhe 316 raste të reja me covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

PSD-ja i vë “gjobë” Zemajt për mosrespektim të masave

Partia Socialdemokrate e Kosovës përmes një aksioni simbolik i ka vendosu “një gjobë”, ministrit në detyrë…

Zemaj: Ata që shkelin ligjin të dënohen, nuk do të ketë lirim të masave

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj  ka folur  për tubimet partive politike dhe moszbatimin e…

Për votimin e personave me Covid-19, rreth 200 ekipe në terren

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të ketë 200 ekipe mobile në terren në shërbim të personave…