Pini këtë pije çdo mëngjes dhe u thoni lamtumirë kilogramëve të tepërt

Humbja e peshës është më e lehtë nga sa mendoni. Pini një gotë çdo mëngjes nga…

Skandaloze, Fadil Nura demantohet keq për QMF-në në Runik

Asamblistja e VV-së në kuvendin komunal të Skenderajt, Floriana Halili nëpërmjetë një postim në facebook ka…

Këto çaje shkrijnë yndyrën dhe ndihmojnë në humbjen e peshës

Nuk mund të mohohet se ka diçka qetësuese në një filxhan çaji. Megjithatë, kjo pije bën…

Clinton para 25 viteve ndaloi kërkimet për klonim të njeriut

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton në vitin 1997 ndaloi kërkimet për klonim te njeriut. Kurse, Kongresi i…

Si të përdorni sodën e bukës për pastrimin e bajameve dhe fytit të infektuar

Një nga problemet më të përhapura shëndetësore gjatë stinës së vjeshtës dhe dimrit janë infeksionet e…

Shqipëri: Vuante nga sëmundja e elefantizmit, 38-vjeçarja varroset me vinç dhe pa arkivol

Blerina Rrapushi është 38-vjeçarja nga Vlora e cila vuante nga sëmundja e rëndë elefantizmit. Ajo luftoi…

Një pije plot zink për mëngjes: Qumështi dhe këto erëza janë një kombinim ideal

Bëni një pije të rinisë, për të forcuar imunitetin dhe shëndetin e përgjithshëm! Kakao është konsideruar…

Donaldi do ndërtojë 4 shtëpi në Kosovë e Shqipëri, fton edhe Ilirin

Donaldi ka reaguar për herë të parë në rrjetet e tij sociale. Ai ka publikuar një…

Edhe çmimet e barnave shënojnë rritje: Për një vit, ato u ngritën për 4.4 për qind

Përpos tjerave produkte, për rritjet enorme të çmimeve të të cilave janë të njoftuar tashmë konsumatorët…

Infermierët ia kërkojnë Kurtit pagën bazë 700 euro

Anëtari i kryesisë së Sindikatës së Infermierëve, Fitim Havolli, tha se kjo kategori e punëtorëve shëndetësorë…