Reforma e Kurtit në shëndetësi: Spitalet s’kanë infuzione e as penj

Edhe 22 vjet pas luftës, kosovarët vazhdojnë të vuajnë për ilaçe e infuzuone. Shumë spitale e…

Njerëzit që flenë më pak se 6 orë në ditë mund të preken nga kjo sëmundje

  Probleme të shumta mund të shfaqen tek njerëzit që nuk bëjnë gjumë të rregullt. Nga…

Çka po ndodhë kështu, rritet edhe çmimi i barnave

Trendit të rritjes së çmimeve nuk i kanë shpëtuar as produktet farmaceutike, ka mungesë të barnave…

Këto janë 4 përfitime të mëdha shëndetësore nga agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vëzhguar me sukses pastrimi shpirtëror të Ramazanit…

Bislimi e sheh si normale ikjen e mjekëve nga Kosova: Edhe mjekët gjermanë ikin prej Gjermanisë

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi gjatë raportimit në Komisionin për Integrim Evropiane foli edhe për çështjen e largimi…

Çfarë duhet dhe nuk duhet të bëni gjatë Ramazanit

Ramazani është muaji më i shenjtë në kalendarin islamik dhe përfshin agjërimin gjatë orëve të ditës,…

E tregon pulmologu: Një shishë është sa 150 cigare

Pulmologu kosovar, Shpëtim Thaçi ka thënë se një seancë në shisha bar është sa të thithësh…

Haxhiu për ikjen e mjekëve nga Kosova: Nëse vazhdon kështu mund të mbesim pa profesionistë shëndetësor

Vetëm në katër muajt e fundit, 11% e popullatës së Kosovës ka kërkuar të shkojë në…

Deputeti Haxhiu: Ska sigurime shëndetësore deri në 2024

Deri në vitin 2024 qytetarët e Kosovës nuk do të kenë sigurime shëndetësore, i tha Ekonomia…

Njoftim me rëndësi, këtë ilaq për lukth nuk duhet ta blini kurrsesi

Oda e Farmacistëve të Kosovës, njofton se Agjencia e Kosovës për Produkte dhe Pajisje Medicinale ka…