E kaluara e dhunshme e policit të plagosur, Enver Smakiqi (fakte)

Dy ditë me parë ka ndodhur nje inicident mes policisë se Kosovës dhe familjarëve të Nuradin…

Kryetari i Preshevës takoi krerët e UÇK-së në Hagë

  Gjatë qëndrimit në Hagë, kryetari i ALTERNATIVËS për Ndryshim, realizoi vizitën e tij me krerët…

E tmerrshme! Dy persona i japin pije alkoolike një vajzës derisa i humb vetëdija dhe pastaj e dhunojnë

Një rast i rëndë ka ndodhur të enjten në fshatin Nashec të Prizrenit, ku një 29-vjeçare…

Scholz kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Kancelari Scholz ka thënë se ndihet i gëzuar për vizitën e bërë në Kosovë. Në konferencën…

Kosova e fillon me fitore ciklin e ri të Ligës së Kombeve

Kosova ka marrë një fitore të pastër 2-0 si musafire e Qipros në stadiumin “AEK Arena”…

Liberalizimi i vizave për Kosovën – Zyrtarja e BE-së bënë thirrje për mbledhjen e 10 mijë nënshkrimeve në peticionin online

Qytetarë të shumtë janë duke vazhduar të nënshkruajnë peticionin online për liberalizimin e vizave për Kosovën,…

Nesër ekzekutohen pagesat për këtë kategori të personave

Qeveria e Kosovës, përveç rritjes së pensioneve, ka ndërruar edhe datën e dhënies së tyre, duke…

E thirra Agimin:O Agim Ceku po ku je, më tha në Kleçkë, I thash Merre komandën e dil në Zveçan

Rrahim Ademi që ka qenë një nga gjeneralët më të njohur gjatë luftës në Kroaci ka…

Presidentja Osmani e uron Abazoviqin: Me ju, Mali i Zi do të jetë edhe më i fuqishëm në rrugën drejt BE-së

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka uruar shqiptarin Dritan Abazoviqin me rastin e zgjedhjes në…

Si e larguan Lushtaku e Nura ish ushtarin e UÇK-së nga udhëheqja e shkollës

Qeverisja e Fadil Nures e Sami Lushtakut po vazhdon me nepotizëm dhe hakmarrje ndaj të gjithë…