Ben Meir kërkon reagim nga Biden ndaj Vuçiq

  Eksperti amerikan, Alon Ben Meir, ka reaguar ndaj provokimit të presidentit serb, Aleksander Vuçiq, i…

Prokuroria liron në procedurë të rregullt drejtorin e ATK-së në Gjilan, inspektorin e ndalon për 48 orë

  Drejtori i Administratës Tatimore në Gjilan, Alban Qerimi dhe zyrtari tjetër i këtij institucioni, Bajrush…

Nëna bën fëmijën për spital në Podujevë

    Një femër nga Podujeva ka sulmuar fizikisht fëmijën e saj të mërkurën rreth orës…

Zymer Abdullahu emërohet si pasues në detyrën e sektretarit të MI-së

  Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka shkarkuar nga detyra e sekretarit të ministrisë,…

Ministria e Finanacave me njoftim pas sulmit kibernetik

Ministria e Financave ka njoftuar qytetarët se shërbimi online për shtypjen e tatimit në pronë u…

Hoxhaj: Jemi me zemër në Hagë. Atje po mbahen padrejtësisht shokët tanë

Në 13-vjetorin e Kosovës shtet, Partia Demokratike e Kosovës (PDK)  thotë se është me mendje dhe…

Aksident lëndohet një person, në Prishtinë

Si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur sot rreth orës 08:00 në rrugën “Bill…

Vazhdojne kërkimet për qytetarin që dyshohet se është hedhur nga “Ura e Fshejt”

  Ekipet e Kërkim Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës ( FSK ) gjatë ditës…

Ana 1 dhe Fationi sërish bashkë? (video)

Dje autorja e programit më të ndjekur në Shqiperi, Olsa Muhameti ka publikuar disa video ku…

Vuçiq:Kina është miku ynë i vërtetë, pas shuplakës së Biden

  Pak ditë pas shuplakës së SHBA ndaj Beogradit, presidenti i Serbisë i ka bërë një…