Qeverisja Nura , pas dy ditëve emron personin i cili ka pasur probleme me ligjin

Fadil Nura dy ditë më parë e mori edhe zyrtarisht pozitën e kryetarit të Skënderajt, pas…

Ky është ambasadori i ri i Kosovës në Slloveni

Valdet Sadiku është ambasadori i ri i Kosovës në Slloveni. Sadiku, i ka dorëzuar sot një…

Sveçla dhe Komisionerja Evropiane për Punët e Brendshme flasin për luftën kundër krimit të organizuar

  Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla sot ka takuar Komisioneren Evropiane për Punët e…

Stoltenberg: Akterë të huaj po tentojnë të minojnë progresin në Kosovë

24 min Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbajtur një fjalim në Riga të…

Ministeriali i NATO-s, Xhaçka: Ballkani Perëndimor të jetë në fokus të Aleancës

  Ministrja e Punëve të Jashtme në Shqipëri, Olta Xhaçka, mori pjesë në takimin e Këshillit…

Pakënaqësi në degën e PDK-së në Skenderaj

Partia Demokratike e Kosovës më saktësisht kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, ka publikuar sot emrat e…

Osmani: Serbia s’po dëshiron marrëveshje me Kosovën, mos-liberalizmi po e dëmton kredibilitetin e BE-së

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në vizitë zyrtare homologun e saj slloven, Borut…

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë, le të tejkalohen mosmarrëveshjet

  Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të…

Fillon periudha e rivotimit përmes postës për kryetar të Dragashit

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka njoftuar se duke filluar nga sot 29 nëntor, fillon…

Meta në takimin me Lajçakun: Shqipëria mbështet plotësisht procesin e dialogut Kosovë-Serbi

  Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë qëndrimit në Prishtinë, është takuar edhe me përfaqësuesin e…