Daka: KQZ-ja do të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

  Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka thënë për Top Channel se KQZ…

Ramiz Lladrovci: Xhavit Drenori u frigua të behet drejtor i komunës, i’a dhash mundësinë

  Ramiz Lladrovci: Xhavit Drenori u frigua që të behet drejtor i Komunës së Drenasit, i’a…

Nga 3- 12 shkurt do të mbahet fushata për zgjedhjet e jashtëzakonshme

  Në mbledhjen e mbajtur të KQZ-së sot është vendosur se fushata për zgjedhjet e jashtëzakonshme…

BE-ja: Presim zgjedhje të besueshme, gjithëpërfshirëse dhe transparente

Bashkimi Evropian pret që Kosova të mbajë zgjedhje kredibile dhe transparente, në përputhje me standardet ndërkombëtare…

Delawie komenton ngjarjet e fundit në SHBA, bën një lidhje me kohën kur gazi lotsjellës hidhej në Kuvendin e Kosovës

Ish ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Washington. Siç…

Osmani uron Krishtlindjet Ortodokse

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani i ka uruar qytetarët e besimit ortodoks për festën…

Avokati Arianit Koci i bindur: Albin Kurti, kryeministër nga shtatori i këtij viti

Avokati kosovar, Arianit Koci, është shprehur i bindur se nga shtatori i këtij viti Albin Kurti…

KQZ-ja mblidhet sot, pritet të caktohet kohëzgjatja e fushatës parazgjedhore dhe të miratohet plani operacional

  Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) do të mblidhet sot për të marrë vendimet e para në…

A do të mund të kandidojë Albin Kurti për deputet,këto janë konstatimet e Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka publikuar aktgjykimin e plotë lidhur me votimin e Qeverisë së Kosovës,…

Publikohet aktgjykimi i plotë i Kushtetueses për votimin e Qeverisë Hoti, pritet caktimi i datës së zgjedhjeve

Gjykata Kushtetuese e Kosovës publikoi sot të plotë aktgjykimin lidhur me votimin e Qeverisë së Kosovës,…