Albulena Haxhiu emëron zëvendësdrejtorin e ri të Shërbimit Sprovues

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka vazhduar me shkarkimin e zyrtarëve në këtë institucion. Haxhiu ka…

UP ndërmerr masa ndaj Ardian Kastratit

Universiteti i Prishtinës ka njoftuar se çështjen e gjuhës denigruese të profesorit Ardian Kastrati ndaj presidentes…

Lajmin se Kosova ka siguruar 200 mijë vaksina Pfizer e ka mohuar VV-ja

Në media dje u dha një lajm, i cili për burim pati një portal nga Presheva,…

Adelina Grainca publikon foto me xhaxhain e saj, personin që u apostrofua se negocioi kalimin e saj në VV

Pas kalimit nga Partia Demokratike në Lëvizjen Vetëvendosje, ka ardhur edhe një reagim nga deputetja, Adelina…

Osmani pret në takim kryeministrin Kurti, diskutojnë për koordinim ndërinstitucional për politikë të jashtme dhe mbrojtje

  Sot, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimin e parë koordinues…

Haradinaj drejtuar Kurtit dhe Osmanit: Vaksinat të sigurohen nga SHBA-të

  Ramush Haradinaj, Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka kërkuar nga Kryeministri, Albin Kurti…

Rikthehet me status të ri Adelina Grainca, “Krejt dhe Drejt” ka shkruar ajo!

  Ish-deputetja e PDK-së, e tashmë deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Adelina Grainca është rikthyer me status…

Identifikohen dy shqiptarë në Kizhevak, Osmani ka disa fjalë për Beogradin

  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka shpërndarë në llogarinë e saj në “Twitter”…

Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Franco Federici

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj,…

Bislimi pret në takim përfaqësues nga Klubi i Prodhuesve, diskutohet gjendja e ekonomisë

  Drejtori ekzekutiv i Klubit të Prodhuesve, Astrit Panxha, sot pati një takim me zëvendëskryeministrin Besnik…