Qeveria Kurti i liron serbët nga pagesa e doganës, shqiptarët i “flladit” me ujë

Qeveria e Kosovës ka miratuar të hënën rregulloren për furnizim me ujë të pijshëm në objektet…

Xhevdet Pozhari: Kur UÇK-në e mbrojnë Baton Haxhiu dhe Adriatik KeImendi, Iukthi të bon fiskuIturë!

Analisti politik Xhevdet Pozhari, ka reaguar ndaj Baton Haxhiut dhe Adriatik Kelmendit. Pozhari përmes një postimi…

Fadil Nura nis projekt në kundështim me ligjin, rrezikon t’ia ndal gjykata

Juristit që udhëheq Skenderajin rrezikohet t’i ndalen punimet nga Gjykata në projektin e parkingut nëntokësor Komuna…

Presidentes Osmani i kryen punë operacioni në Turqi, diaspora e zgjedh ‘Miss Politikanja Shqiptare’

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është zgjedhur ‘Miss Politikanja Shqiptare’ nga diaspora, shkruan Gazeta Metro.…

“Të vrarë nga Serbia e të izoluar nga Evropa”, aktivitet te Zyra e BE-së pas mos liberalizimit të vizave

​    Organizata Lëvizja për Demokraci ka mbajtur një aktivitet simbolik të quajtur “Burgu” para Zyrës…

E turpshme: Zyrtaret e Komunës se Skenderajt nuk dijnë të shkruajnë (DOKUMENT)

Komuna e Skenderajt ka prezantuar kornizen afatmesme buxhetore në Skenderaj me gabime drejtëshkrimore, shkruan rajoni.org. Por…

U pyet për statuset e Hekuran Muratit – ky është reagimi i Kurtit

Kryeministri Albin Kurti nuk i ka komentuar disa shkrime të ministrit të Financave, Hekuran Murati, që…

Kurti për paralajmërimet e Serbisë për tërheqje nga dialogu: Dikush në Bruksel mund të jetë trembur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se dikush në Bruksel mund të jetë trembur pasi presidenti…

Qeveria e Abazoviqit në rrezik

  Tradhti ndaj Malit të Zi, kapitullim i shtetit para Kishës Ortodokse Serbe, farsë… Këto janë…

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Një përplasje ka ndodhur në emisionin Pressing në T7 mes panelistëve Shkëlzen Gashi dhe Bekim Çollaku.…