Capital T tregon se pse e refuzoi për bashkëpunim Fifin: Ajo bën shumë këngë më të mira se ajo që më propozoi

Reperi i njohur Capital T, është shumë i lidhur me fansat e tij në rrjetet sociale.…

Studentët kërkojnë largimin e tarifave për këtë vit akademik, aksion para Qeverisë

Organizata studentore “Studim Kritikë Veprim” përmes një aksioni simbolik para Qeverisë së Kosovës, kanë shprehur pakënaqësitë…

Grenell: Kosova duhet ta forcojë drejtësinë vendore, jo t’i çojë njerëzit në Hagë

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani dhe i dërguari special i Presidentit Donald Trump për…

Rama pritet të deklarohet rreth vrasjes së 25 vjeçarit nga policia

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, do bëjë një adresim publik lidhur me vrasjen e 25 vjeçarit…

Bekim Jashari: Familja Jashari e gatshme të kontribuojë për unitet politik, do t’a pranojë pozitën e presidentit!

Në një intervistë për televizionin Klan Kosova, kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, vlerëson se…

Ky është shteti në të cilin fillon vaksinimi kundër COVID 19!

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, ka thënë se vendi i tij do të jetë…

Gjendje e mjerueshme në Mitrovicë, aty ku po trajtohen të infektuarit më COVID 19!

Gjëndja dhe kujdesi ndaj pacienteve është njëra nga temat më të debatueshme në vëndin tonë, në…

Ministri i shëndetësisë nënshkruan edhe një marrëveshje të rëndësishme në përballje me Covid-19

Nepërmjet një postimi në rrjetin social facebook, ministri i shëndetësisë Armend Zemaj ka treguar se sot…

Respektoni masat anti-Covid, 943 tiketa shqipton policia e Kosovës!

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë shqiptuar 943 tiketa në…

Deputeti Veton Berisha i bashkohet Grupit Parlamentar NISMA Socialdemokrate – AKR!

Lajmin për kalimin e deputetit Veton Berisha në Grupin Parlamentar NISMA Socialdemokrate – AKR, e ka…