Vëllai i Nazlijes tregon ku do të mbesin mbi 50 mijë euro që u grumbulluan

Shuma totale që ishte mbledhur për studentën 19 vjeçare, Nazlije Sherifi ishte 56.442 euro, por pasi…

Biden:Pozitiv fakti që Trump nuk do të marrë pjesë në betimin tim

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, deklaroi se është një gjë e mirë fakti që Donald…

AKR drejtë shuarjes në Skenderaj, largohet edhe kryetari i degës, Musa Dervishi

Sot, nëpërmjet një postimi në llogarinë Facebook, asambleisti i AKR-së në Skenderaj ka njoftuar që së…

Nora reagon pas vdekjes së ish-vjehrrës së saj

Teuta Berisha, nëna e dy muzikantëve të njohur shqiptarë, Robert dhe Patris Berisha, ka ndërruar jetë…

7 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Shkatërrohet një rrugë në Malishevë shkaku i shiut, asfalti ndahet në copa

Reshjet e mëdha të shiut që ranë gjatë ditëve të fundit, kanë shkaktuar probleme të mëdha…

Dy nga të lënduarit pas shpërthimit në Ferizaj, nisen për në Austri

Enver Xhokli dhe Fidan Gashi, të cilët u lënduan rëndë nga shpërthimi i bombolës së gazit…

Qytetarët që ishin të rrezikuar nga vërshimet, ndihmohen nga FSK-ja

Forca e Sigurisë së Kosovës u ka dalë në ndihmë qytetarëve pas vërshimeve ku edhe gjatë…

Krasniqi gjatë muajit janar paralajmëron rritjen e numrit të infektuarve

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), Valbon Krasniqi…

Trump nuk do të marr pjesë në inaugurimin e Joe Biden si president

Donald Trumpi ka konfirmuar se nuk do të jetë pjesë e inaugurimit të Joe Bidenit si…