Në këtë ditë do të mbahen zgjedhjet në Podujevë!

Zgjedhjet në Komunën e Podujevës ishin caktuar qe të mbahen në muajin mars pasi që Agim…

Vitija : Armend Zemaj paska shperthy sot si Covid-i!

Gazetari i cili merret më ngjarjet të cilat zhvillohen në QKUK, Buar Vitia ka dhënë një…

Bekim Jashari dhe Hoxhë Halil Kastrati gëzojnë dy familje më lajmin për ndërtimin e shtëpive!

Sot, Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari dhe Hoxhë Halil Kastrati nga Shoqata “Jetimat e…

Ky është Drejtori i ri i Doganave të Kosovës!

Sot në hapësirat e Drejtorisë se përgjithshme të Doganës së Kosovës u bë dorëzim-pranimit i detyrës…

Sulmohet vetura e gazetarit nga persona të panjohur!

Në një deklaratë publike nëpërmjet profilit të tij gazetari, Shkumbin Kajtazi ka njoftuar se vetura e…

Bekim Jashari thirrje për unitet politik: Për asnjë çmim nuk duhet të ndryshohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës!

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, në profilin e tij të facebook-ut ka dalur më…

Respektoni masat anti-Covid, 943 tiketa shqipton policia e Kosovës!

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë shqiptuar 943 tiketa në…

Deputeti Veton Berisha i bashkohet Grupit Parlamentar NISMA Socialdemokrate – AKR!

Lajmin për kalimin e deputetit Veton Berisha në Grupin Parlamentar NISMA Socialdemokrate – AKR, e ka…

Shqetësuese: Dyshohet se koronavirusi mund të përhapet në ushqimet e ngrira!

Ushqimet e ngrira që janë të kontaminuara, mund të shkaktojnë përhapjen e koronavirusit. Autoritetet e Kontrollit…

Kaq është numri total i rasteve më COVID 19 në Kosovë prej kur është shfaqur ky virus!

Në njoftimin e së premtes nga ana e Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës thuhet…