Hoti për koalicionin qeverisës thotë se janë në një situatë specifike

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, ka pranuar se koalicioni qeverisës tani po gjendet në rrethana të…

Lajçak tregon se çfarë pritet të diskutohet sot në takimin Prishtinë-Beograd

Sot në Bruksel do të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi në nivel ekspertësh. Ekipi i Kosovës do të…

BARCELONA E SHQETËSUAR: NXJERRË NË SHITJE TALENTIN E TYRE!

Barcelona është e shqetësuar se ata mund të kenë nevojë të shesin Frenkie de Jong verën…

Sot mbahet seanca plenare, këto janë pikat e rendit të ditës

Sot, Kuvendi i Republikes se Kosoves do ta mbajë mbledhjen e radhës. Seanca plenare do të…

11 të vdekur dhe 561 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Kryeministri Hoti: Serbia të kërkojë falje për krimet dhe gjenocidin e kryer në Kosovë

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë sot, se Serbia duhet të kërkojë falje për krimet…

Osmani: Zëri i viktimave nuk mund të heshtet, Serbia duhet ta pranoj peshën e krimit të kryer

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e veçantë me rastin e Ditës Ndërkombëtare…

Gjermania i jep Kosovës 34 milionë € grant, prej tyre 2.8 milionë € ndihmë për anëtarësim në BE

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, dhe ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, kanë nënshkruar shkëmbimin e…

A duhet të vaksinohen ata që kanë kaluar Covid-19? Flet mjeku i njohur!

Administrata amerikane për Ushqimin dhe Medikamentet, pas një analize të detajuar arriti në përfundimin se vaksina…

Gjykata Specialje cakton një seancë për Thaçin dhe të tjerët

Është caktuar seancë e re në Gjykatën Speciale ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e…