13 të vdekur e 562 raste të reja për 24 orë në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë…

Studentët kërkojnë largimin e tarifave për këtë vit akademik, aksion para Qeverisë

Organizata studentore “Studim Kritikë Veprim” përmes një aksioni simbolik para Qeverisë së Kosovës, kanë shprehur pakënaqësitë…

Grenell: Kosova duhet ta forcojë drejtësinë vendore, jo t’i çojë njerëzit në Hagë

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani dhe i dërguari special i Presidentit Donald Trump për…

Rama pritet të deklarohet rreth vrasjes së 25 vjeçarit nga policia

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, do bëjë një adresim publik lidhur me vrasjen e 25 vjeçarit…

Parlamenti Evropian diskuton për negociatat me Shqipërinë

Komisioni i Jashtëm në Parlamentin Evropian po diskuton sot në lidhje me progresin e bërë nga…

Demokracia për Zhvillim: Legjislatura e shtatë e dobët sa i përket vendimmarrjes, pakënaqësi për gjuhën e përleshjet fizike

Demokracia për Zhvillim (D4D) ka mbajtur konferencën ku ka prezantuar punimin“Analizë mbi veprimtarinë e Kuvendit të…

Hoti për koalicionin qeverisës thotë se janë në një situatë specifike

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, ka pranuar se koalicioni qeverisës tani po gjendet në rrethana të…

Lajçak tregon se çfarë pritet të diskutohet sot në takimin Prishtinë-Beograd

Sot në Bruksel do të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi në nivel ekspertësh. Ekipi i Kosovës do të…

BARCELONA E SHQETËSUAR: NXJERRË NË SHITJE TALENTIN E TYRE!

Barcelona është e shqetësuar se ata mund të kenë nevojë të shesin Frenkie de Jong verën…

Sot mbahet seanca plenare, këto janë pikat e rendit të ditës

Sot, Kuvendi i Republikes se Kosoves do ta mbajë mbledhjen e radhës. Seanca plenare do të…