Për katër vite e ardhshme pritet të punësohen 3 mijë të rinj nga Kosova në Zvicerr

Ambasada e Zvicrës në Kosovë dhe Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale kanë nënshkruar një marrëveshje…

KOMF ka reaguar për mënyrën e raportimit të mediave për zhdukjen e 15 vjeçares nga Prizreni

Koalicioni i Organizatave Joqeveritare për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë ka parë me shqetësim raportimet e…

Administrata e Bidenit mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Shtetet e Bashkuara mbështesin në mënyrë të plotë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga…

Për votimin e personave me Covid-19, rreth 200 ekipe në terren

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të ketë 200 ekipe mobile në terren në shërbim të personave…

Promovohet pulla postare dedikuar personelit shëndetësor

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka marrë në prezantimin e pullës postare, dedikuar personelit…

FSK vazhdon operacionin e kërkimit të qytetarit që dyshohet se është hedhur nga “Ura e Fshejt”

Ekipet e kërkimshpëtimit në ujëra  të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) gjatë ditës së djeshme…

596 qytetarë janë dënuar nga policia për mos respektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës në vazhdimësi është duke shqiptuar gjoba për qytetarët të cilët nuk janë duke…

Varianti i ri i Covid19, Anglia përgatitet për masa më të rrepta të bllokimit

  Varianti i Covidit-19 i zbuluar për herë të parë në Angli, i cili thuhet të…

Ramush Haradinaj tregon përse po synon të bëhet President

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpalosur arsyet se përse pikërisht ai…

Bashkësia Hebreje “Bet Israel Kosova” organizoj Ditën Ndërkombëtare Përkujtimore të Holokaustit.

Kjo datë e cila mbanë vulën e një nga ngjarjeve më rëndësishme në botë, u mbajt…