Ky është numri i qytetarëve që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti

    Afati për aplikimin për tërheqjen e 10 përqindëshit të Trustit është deri më 6…

LDK dhe VV prishin koalicion në Vushtrri, pritet shkarkimi drejtorëve të VV-së nga Tahiri

  Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje të cilat kanë udhëhequr së bashku në komunën…

Policia e Kosovës e ktheu në kufi një tjetër zyrtar serb

Ndihmësdrejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Igor Popoviq, u ndalua të…

3 të vdekur dhe 316 raste të reja me covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

ZYRTARE: Kosova luan miqësore me Lituaninë

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese…

KMDLNj reagon ndaj vendimit të Speciales për mos lirim me kusht të ish-krerëve të UÇK-së

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut, thotë se argumentet e gjykatësit të…

Anglia përgatitet për masa më të rrepta të bllokimit, shkak varianti i ri i Covid19

Varianti i Covidit-19 i zbuluar për herë të parë në Angli, i cili thuhet të ketë…

VDEKJE E DYSHIMTË NË PRIZREN

Policia e Kosovës njofton për një vdekje të dyshimtë që ka ndodhur të mërkurën rreth orës…

Haradinaj uron Kadarenë për ditëlindjen e 85-të

Kandidati për president të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar shkrimtarin shqiptar me famë botërore me rastin…

Nën kërcënimin e armës dhe sëpatës, hajnat marrin arkën dhe cigaret në një market

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të grabitjes në një market në magjistralen Prishtinë-Ferizaj.…