Gjendje e mjerueshme në Mitrovicë, aty ku po trajtohen të infektuarit më COVID 19!

Gjëndja dhe kujdesi ndaj pacienteve është njëra nga temat më të debatueshme në vëndin tonë, në…

Ministri i shëndetësisë nënshkruan edhe një marrëveshje të rëndësishme në përballje me Covid-19

Nepërmjet një postimi në rrjetin social facebook, ministri i shëndetësisë Armend Zemaj ka treguar se sot…

Vjosa Osmani pjesë e konferencës virtuele ndërkombëtare më rastin e 70-vjetorit të Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut.

Me rastin e 70 vjetorit të Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut dhe njëherit fillimit…

Keto janë vendimet qe janë marrë nga mbledhja e 45-të e Qeverisë se Kosovës!

Sot është mbajtur mbledhja e 45-të e Qeverise se Kosovës, në krye me Avdullah Hotin si…

Humbë jetën një person gjatë një aksidenti në Skënderaj!

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, para pak minutave në profilin e tij në facebook…

Ndryshon renditja e komunave në zonat e rrezikut nga COVID 19 !

Në bazë të përllogaritjeve në 100 mije banorë, MSH nga sot ka ndryshuar renditjen e komunave…

Komuna e Skënderajt do ti ndihmoj 1000 familje në nevojë!

Është mbajtur mbledhjen e radhës e Shtabit Emergjent të Komunës së Skenderajt për menaxhimin e situatës…

Skënderajt i shtohen edhe 280 drunj dekorativ!

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari nepërmjet një postimi në rrjetin e tij social në…

Vasfije Krasniqi pas votimit në SHBA: Kjo fotografi është plot shpresë dhe forcë që të mos dorëzohemi!

Sot, Vasfije Krasniqi e ka shfrytëzuar të drejtën e votës në SHBA. Ajo ka njoftuar se…

Përurohet salla sportive më kushte moderne në SHMT “Anton Çeta”!

Sot u përurua salla sportive moderne e shkollës së mesme teknike, “Anton Çetta”, e cila sallë…