Hoti: Lajm shumë i mirë, ekonomisë po i kthehet normaliteti

Kryeministri në detyrë i Republikës, Avdullah Hoti ka deklaruar se ekonomisë së vendit po i kthehet…

Një femër në Gjilan është kërcnuar nga një mashkull “Do t’i publikoj fotografitë”

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një person, mashkull kosovar, në qytetin e Gjilanit. Ai u…

Serbia i kërkon KFOR të çarmatosë ushtrinë e Kosovës

Në kulmin e paqartësisë politike dhe vakumit të institucioneve në Kosovë, Serbia ndërmerr lëvizjen e radhës.…

Osmani ka reaguar për vendimin e Supremes: Albin Kurti do të jetë kryeministër

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, njëherit edhe pjesë e listës së kandidatëve për deputetë…

Sot mblidhet KQZ për të proceduar pas vendimeve të Supremes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot për të proceduar konform vendimeve të Gjykatës…

Ish-shefi i EULEX: Ajo që do të tregoj për EULEX-in do t’i trondisë ndërkombëtarët

Ish-shefi i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons, në një intervistë për televizionin publik, ka folur gjerë…

Vetëvendosje: Me 14 shkurt, garojmë me 110 kandidatë

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në Facebook ka dal kundër vendimit të Gjykatës Supreme. Në postimin…

Prokuroria liroi policin që rrahu brutalisht 18 vjeçarin

Haris Kelmendi, pjesëtar i Njësisë së Reagimit të Shpejtë në stacionin policor “Qendra” në Prishtinë, është…

VV-ja, pas vendimit të Supremes: Fitorja e jonë, mesazh për institucionet e kapura

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Supreme, ku kandidatit për kryeministër nga kjo parti,…

Dënohet edhe njëherë PDK-ja me 2 mijë euro

Komuna e Prishtinës, në vazhdimësi ka shqiptuar gjoba ndaj partive politike që këtyre ditëve po organizojnë…