Haxhiu: Koncept-dokumenti për vettingun gati deri në muajin gusht

  Koncept-dokumenti për vettingun në drejtësi do të jetë gati deri në muajin gusht të këtij…

93 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

  Në bazë të raportimeve nga klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitar të Kosovës dhe spitaleve…

Premier Liga publikon listën e ndeshjeve për sezonin hapës 2021/22

  Premierliga ka hedhur shortin për sezonin 2021/22. Java e parë do të filloj me 14…

BE-ja heq kufizimet e udhëtimit për tri vende të Ballkanit

  Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën të heqin kufizimet e udhëtimit…

Boksierja Donjeta Sadiku merr ftesën për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Tokio 2020

  Boksierja Donjeta Sadiku do të përfaqësojë boksin kosovar në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Komiteti Olimpik…

“Autobusi ajror” mund të jetë e ardhmja e transportit publik

  Në të ardhmen, transporti i udhëtarëve mund të bëhet duke përdorur një autobus elektrik fluturues.…

Izet Sadiku ka dhënë dorëheqje nga U.D i drejtorit të Klinikës Infektive

  Infektologu, Izet Sadiku i cili deri para tri jave ishte në pozitën e U.D të…

Kosnett viziton veriun e Mitrovicës: Paqja mund të arrihet vetëm duke punuar së bashku

  Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar dje Mitrovicën e Veriut ku është takuar…

Serwer i bindur për arritjen e një ujdie Kosovë-Serbi, por jo së shpejti

  Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Washington, është i bindur se një marrëveshje…

BE-ja dhe SHBA-ja do të bashkëpunojnë edhe më shumë në Ballkanin Perëndimor

  Pas vizitës së presidentit amerikan, Joe Biden në Bruksel dhe pjesëmarrjen e tij në samitin…