Elheme Rexhepi:Të premten e lanson baladen klipin më të ri “Nuk m’ke Besue”

  Këngëtarja e mirënjohur Elheme Rexhepi Të premten e lanson baladen klipin më të ri “Nuk…

Tani ose kurrë – Real Madrid nuk do provojë transferimin e Mbappe nëse rinovon me PSG

  Real Madrid mesa duket nuk do t’i pëlqejë ideja se qendërsulmuesi Kylian Mbappe të rinovojë…

Broja me rekord të veçantë në Premier League

Armando Broja po vazhdon të shkēlqej në eliten e futbollit anglez, që nga shumë njohës të…

Vdes veterani i UÇK-së, Latif Shala

Ka vdekur Latif Shala, veteran dhe ish-ushtarë i UÇK-së nga Duboci i Vushtrrisë. Lajmin për ndarjen…

Gripi i shpendëve i afrohet Shqipërisë

  Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit…

Kadri Veseli përfundon vizitën, largohet nën përcjelljen e EULEX-it

Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përfunduar vizitën në shtëpinë e prindërve të tij në Mitrovicë…

Nis faza e re e seminareve kundër dukurive negative në futboll

Federata e Futbollit e Kosovës nëpërmjet zyrtarit të saj për integritet të garave, Gazmend Bojniku, ka…

Sizmologu paralajmëron tërmete në Kosovë: Vendi ynë ndodhet afër zonës që ka aktivitet të lartë sizmik

Sizmologu Shemsi Mustafa thotë se Kosova gjendet afër zonës që ka aktivitet të lartë sizmik, prandaj…

Gruaja nga Maqedonia pozitive me COVID-19 hyn ilegalisht në Kosovë

Policia ka kontrolluar një veturë në të cilën ishin një çift me dy fëmijë, shtetas të…

Gruaja nga Vushtrria raporton në polici se i është zhdukur burri

Një grua nga Vushtrria ka raportuar në polici se bashkëshorti i saj është zhdukur. Rasti ka…