KQZ-ja sot mbanë mbledhje për Zgjedhjet Lokale

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhje për Zgjedhjet Lokale. Mbledhja do të…

Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës, ky është rendi i ditës

  Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 10:00 seancë plenare. Në rend dite…

186 raste aktive me Covid në Kosovë

  Numri i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë ka rënë dukshëm ditëve të fundit. Sipas…

Moti sot

  Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion…

Vetëm 15 raste të reja me Covid në Kosovë

  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon…

Anëtari i Komisionit për Shëndetësi, Haxhiu ka kritika për mosorganizimin në sallën “1 Tetori”

  Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në sallën “1…

Pas takimit mes Kurtit dhe Vuçiq, ambasada amerikane shpërndan deklaratën e Shtëpisë së Bardhë

  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka shpërndarë deklaratën e Shtëpisë së Bardhë…

Putin drejtuar Bidenit: Shpresoj që takimi ynë të jetë produktiv

Presidenti rus Vladimir Putin falënderoi presidentin e SHBA Joe Biden për iniciativën e samitit të tyre…

Pyetet nëse duhet t’i besohet BE-së për vizat, Lajçak: Nëse s’besoni, shkoni diku tjetër

  Samir Behariq, hulumtues në Forumin Ballkanik, ka thënë se emisari i Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak,…

Vuçiq tregon sa herë e pyeti Kurti për njohjen e Kosovës

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë disa detaje të takimit të djeshëm në Bruksel…